ACI KAYBIMIZ

Ülkemizin yetiştirdiği münevver şahsiyetlerden, birlikte iş yapma ve çok ortaklı şirketleşme kültürünün öncülerinden, fikir ve dava adamı, dostumuz, büyüğümüz, ağabeyimiz, kardeşimiz, Kurucu Yönetim Kurulu Başkanımız Seyit Mehmet Buğa’yı kaybetmenin derin hüznünü yaşıyoruz. Bizzat ya da bilvesile, taziyelerini ileterek hüznümüzü paylaşan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

 

Merhuma Allah’tan rahmet, İttifak Holding çalışanlarına, kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.   

 

Rabbimiz rahmeti ile muamele eylesin. Mekanı cennet olsun.

BASIN BÜLTENLERİ

İttifak Holding’e İç Denetim Farkındalık Ödülü 03.06.2015

Dünya çapında 180 binden fazla üyesi bulunan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü’nün (IIA) Türkiye’deki temsilcisi olan TİDE’nin “Farkındalık Ayı” etkinlikleri kapsamında Feriye Sarayı’nda “Farkındalık Ödül Töreni” düzenlendi.

İttifak Holding, bu yıl beşinci kez gerçekleştirilen törende “İç Denetim Farkındalık Ödülü” aldı.

Türkiye’deki iç denetim uygulamalarının uluslararası standartlara kavuşmasına, iç denetim mesleğinin gelişmesine katkıda bulunan kişi ve kuruluşların ödül aldığı törende, İttifak Holding denetim faaliyetlerini uluslararası standartlarda uygulayan ve iç denetim mesleğinin önemi konusunda farkındalık yaratan şirket olarak gösterildi ve "İç Denetim Farkındalık Ödülü"ne layık görüldü. Ödülü İttifak Holding adına İç Denetim Direktörü Murat Çakırkaya, TİDE Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Menteş Albayrak’ın elinden aldı. Faaliyet gösterdiği sektörlerde birçok yeniliğe öncülük eden İttifak Holding, iç denetim alanındaki çalışmalarını bu önemli ödül ile taçlandırmış oldu.

2014 yılı içerisinde dünyanın önde gelen eğitim ve danışmanlık şirketlerinden Ernst&Young danışmanlığında gerçekleştirilen çalışmalarda “İç Denetim Kalite Güvence Değerlemesi”nin yanı sıra holding şirketlerinin “Kurumsal Risk Yönetim Raporları” da oluşturuldu.

Uluslararası İç Denetim Enstitüsü’ne (IIA) göre İç Denetim (İD) faaliyetlerinin en az beş yılda bir dış kalite değerlendirme incelemesine tabi tutulması gerekmektedir. Bu bağlamda, İttifak Holding, bağımsız bir kalite değerlendirmesinden geçmiş ve iç denetim uygulamalarının uluslararası standartlara uygun olduğu teyit edilmiştir. Alınan bu referans sayesinde İttifak Holding İç Denetim faaliyetleri için 5 yıl süreyle “Uluslararası İç Denetim Mesleki Uygulama Standartlarına Uygundur” ibaresinin kullanılmasına hak kazanmıştır. 

 Bülten ve görselleri indirmek için tıklayınız.