MEMLEKETİMİZİN İNSANI İÇİN, İSTİHDAM KAPISIDIR İTTİFAK!

Çalışanlarını değişimin kapısını aralayacak en değerli kıymeti olarak gören İttifak Holding, memleketimizin insanı için istihdam kapısı olmuştur.

BİRLİK VE BERABERLİK KAPISIDIR İTTİFAK!

İttifak Holding 26 yıl önce küçük birikimlerin bir araya gelerek büyük bir sermayeye dönüşmesi düşüncesiyle ortaya çıkmış, binlerce ortağı ve tamamı halka açık sermaye yapısı ile ismine yaraşır bir “İttifak” kapısı olmuştur.

DEĞER ÜRETEN, ZENGİNLİK KAPISIDIR İTTİFAK!

Bir nakkaş titizliğiyle hiç durmadan çalışarak, tüm paydaşlarına daha yüksek sosyal ve iktisadi değer kazandırmayı hedefleyen, zenginlik kapısıdır İttifak.

KÖKLERİNE BAĞLI, YENİLİKLERE AÇIK, DOST KAPISIDIR İTTİFAK!

Geleceğe yeni kapılar açarken, geçmişin değerlerini asla göz ardı etmeyen İttifak Holding, dayanışma ve paylaşımı esas alan bir dostluk kapısıdır.

ALIN TERİ İLE İNŞA EDİLEN, BEREKET KAPISIDIR İTTİFAK!

Alın terinin kıymetini bilen İttifak Holding, 26 yıldır yatırımcıları, pay sahipleri, iş ortakları ve çalışanları için bir bereket kapısı olmuştur.

BASIN BÜLTENLERİ

Adese’de Görev Değişimi 01.09.2015

2012 yılından bu yana Adese’nin Genel Müdürü olarak görev yapan Sıtkı Erben, İttifak Holding’in perakende grubu danışmanı oldu. Erben, genel müdürlük görevini sektörün deneyimli isimlerinden Murad Yavuz Gök’e devretti.

Erben ve Gök, 1 Eylül 2015 tarihi itibariyle yeni görevlerine başladı.

İttifak Holding’in perakende sektöründeki ulusal markası Adese’de görev değişikliği yaşandı. Adese’de üç yıldır genel müdürlük görevini yürüten Sıtkı Erben, İttifak Holding’in perakende grubu danışmanı olurken, genel müdürlük pozisyonuna ise sektörün deneyimli isimlerinden Murad Yavuz Gök getirildi. İttifak Holding tarafından KAP’ta yapılan açıklamaya göre yeni görevlendirmeler 01 Eylül 2015 tarihi itibariyle resmi olarak başladı.

Adese daha seri koşmaya hazır  

Genel müdürlük görevine geldiği günden bu yana ekibi ile birlikte yürüttüğü verimlilik çalışmalarında kısa sürede başarılı işlere imza atan Sıtkı Erben’in, İttifak Holding bünyesinde 20 yıllık profesyonel deneyimi bulunuyor. İttifak Holding’de stajyer olarak iş hayatına atılan ve Adese’de genel müdürlüğe kadar yükselen Erben, önümüzdeki dönemde grubun perakende sektöründeki faaliyetlerine danışmanlık yapacak. Erben, Adese’de üç yıllık Genel Müdürlük görevinden önce dört yıl da Genel Müdür Yardımcılığı, İttifak Holding’in tarım-hayvancılık sektöründeki markası Selet’te İşletme Müdürlüğü ve yine grup şirketlerinden Beyşehir Yem’de Finans Müdürlüğü yapmıştı. Erben’in genel müdürlük görevi süresince sorumluluğu, Adese’nin verimliliğini artırmaktı.

Genel müdürlüğü döneminde verimlilik ve sürdürülebilirlik odaklı yürüttükleri çalışmalarla Adese’yi daha seri koşmaya hazır hale getirdiklerini ifade eden Erben; “Bağlı bulunduğumuz İttifak Holding’in “Odaklanma Dönemi” olarak tanımladığı 2011-2015 döneminin başında bir istikamet planı çizilmişti. Bu istikamet planı dahilinde tüm iş süreçlerimizi verimlilik ve sürdürülebilirlik stratejimiz ekseninde yeniden yorumladık. Planlı ve kararlılıkla yürüttüğümüz operasyonlarla verimlilik oranlarımızı sektör ortalamalarının üzerinde artırdık” dedi.

Orta Anadolu merkezli büyüme projeksiyonu çerçevesinde Adese’nin yeniden yapılanmasını tamamladıklarını ve ölçeğini büyütme aşamasına geldiklerini belirten Erben “Adese’nin önümüzdeki dönemde büyüme konusunda daha hızlı yol alacağını düşünüyorum. Yeni Genel Müdürümüz Murad Bey’in de sektördeki tecrübesini Adese’ye en iyi şekilde aktaracağını ve Adese’nin başarısını bugün geldiği noktadan çok daha ilerilere taşıyacağına inanıyorum. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Büyüme ve karlılık hedeflediğimiz Adese’nin geleceğinden heyecan duyuyoruz

Perakende sektöründeki kariyerine 1995 yılında Migros’ta mağaza müdürü olarak başlayan ve ağırlıklı olarak grubun Anadolu’daki yatırım ve satış operasyonlarında sorumluluk alan Murad Yavuz Gök, 2013 yılından bu yana Migros’ta Bölge Satış Müdürü olarak görev yapıyordu. Gök, bir süre Yıldız Holding’de Şok Marketlerin hard discount formatına geçişinde de aktif görev ve sorumluluk aldı. Uzun süre gıda perakendeciliği sektörünün birçok alanında deneyim kazanan Gök, 01 Eylül 2015 itibari ile Adese genel müdürlük görevini Sıtkı Erben’den devraldı.

Migros’un Anadolu’daki faaliyetlerinde aktif rol alan Gök, şirketin ülkemizin doğusundaki mağazalarının yatırım planlaması, oluşumu ve tutundurulması süreçlerini yönetti. Gök’ün Anadolu’yu iyi bilmesi, Adese’ye transfer olmasında ve şirketin Anadolu’da aktif olma hedefinde büyük paya sahip.

Murad Yavuz Gök yeni görevi ile ilgili yaptığı ilk açıklamada; Adese’nin geleceğinden heyecan duyduğunu, büyüme ve karlılığa ağırlık vereceklerini dile getirdi. Gök açıklamasında; “İttifak Holding’in perakende sektörüne dair çizdiği stratejinin devamını getirmek şahsıma nasip oldu. Adese’nin sektörde yaklaşık 25 yıllık bir geçmişi var. Oldukça dinamik olan bu sektörde 25 yıl var olmak ve geleceğe dönük ciddi hedefler koymak büyük bir başarı. Özellikle Sıtkı Bey’in döneminde gerçekleştirilen verimlilik ve yeniden yapılanma çalışmaları neticesinde artan performans ve olumlu seyir bunun en somut göstergesi. Gelinen noktada koşmaya hazır bir Adese var. Bu doğrultuda önümüzdeki dönemde daha hızlı ve karlı büyümeye odaklanacağız. Adese’de alışveriş deneyimini de yeniden yorumlayarak marka algımızı daha da güçlendireceğiz. Mevcut müşterilerimize yeni deneyimler sunarken, Adese’yi daha çok müşteriyle tanıştıracağız” dedi.

 Bülten ve görselleri indirmek için tıklayınız.