SAATLERİMİZİ GELECEGE KURDUK

Tıkır tıkır işleyen saat misali, doğru strateji ve taktikler ve de kadim değerlerimizin rehberliğinde, geleceğe doğru emin adımlarla ilerliyoruz.

ZAMAN GEÇTİKÇE YAŞAYAN NE VARSA, SÜRDÜRÜLEBİLİR OLAN ODUR 

Sürdürülebilir rekabetçi üstünlükler üzerinde çalışıyor, mevcut işlerimizi geliştiren ve büyüten yatırımlarla sürdürülebilir katma değer yaratmaya devam ediyoruz.

ZAMAN, İÇİNDEKİ HERŞEYİ, İÇİNDE YAŞAYANLARA EMANET EDER

Zamanın ruhunu doğru okuyan, bunu ilke ve prensipleriyle birleştiren İttifak Holding, yürüttüğü her süreçte, zamanın hediye ettiği yenilikleri kendine yoldaş ediniyor. İttifak Holding verimliliğin, idealleri olanların vakitle kurdukları büyük ittifakla deveran ettiğini bilerek, kendine yeni yollar açıyor.
 

 

KUSURSUZ İŞLEYEN MEKANİZMA

İştirakçi, tedarikçi, çalışan ve yatırımcılarımızla tıpkı saat gibi kesintisiz çalışıyoruz. Türkiye için yeni yatırımlar yapıyor, memleketimiz insanı için istihdam kapısı oluyoruz. 27 yıldır, en küçük parçamızın dahi önemli olduğu bilinci ile birlik olmanın gücünü kanıtlıyoruz.
 

 

BASIN BÜLTENLERİ

Yumurta Sektörüne 50 Milyon TL Yatırım 27.12.2015

İttifak Holding, büyüme kararı aldığı beş ana sektörden biri olan tarım-hayvancılık alanındaki markası Selet için 50 Milyon TL yatırım değeri olan Türkiye’nin en modern yumurta çiftliğini kuruyor.

Yumurtada markalaşmayı hedefleyen İttifak, çiftliğin temelini attı.

Ülke sınırlarını aşan faaliyetleri ve başarılı iş sonuçları ile son dönemin dikkat çeken gruplarından biri olan İttifak Holding, büyüme kararlılığında olduğu beş ana sektörden biri olan tarım-hayvancılık alanında yeni bir yatırıma start verdi. Yumurta çiftliğinin temeli, İttifak Holding Yönetim Kurulu Üyeleri ve üst düzey yöneticilerin katılımı ile atıldı.

Yumurta çiftliği tesis yatırımı için geçtiğimiz aylarda dünyanın en büyük ekipman üreticilerinden Facco ve Sanova ile kafes, tasnif ve paketleme ekipmanları için anlaştıklarını ifade eden grubun Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Tahir Atila, temel atma programında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Konya’nın Pamukçu mevkiindeki arazimizde bir süredir yürüttüğümüz hafriyat çalışmalarımızı tamamladık ve bugün itibari ile temelimizi attık. Ekipmanlarımızı getirmek için İtalya’dan yola çıkan tır filosu da arazimize ulaştı. Türkiye’de bir çatı altında en büyük yumurta tavuğu kapasitesine sahip olan yumurtacı tavuk kümeslerini yapıyoruz. Dünyanın en büyük tasnif ve paketleme makinesinin sekizinci müşterisiyiz. Avrupa ve Türkiye’de bu makineye sahip olan ilk firma da biz olacağız. Çelik konstrüksiyon ile inşa edeceğimiz tesisin yapımını ise grup firmalarımızdan Seha Yapı üstlendi. İnşallah önümüzdeki sonbahara kadar inşaatı tamamlayarak tesisimizi faaliyete geçireceğiz. Yeni yumurta çiftliğimiz tamamlandığında; ülkemizin AB normlarına göre bu alandaki en modern tesislerinden biri olacak. 1 milyon adet/tavuk kapasiteli çiftliğimizin içerisinde; yumurta tasnif ve paketleme tesisi, gübre işleme, fermantasyon ve peletleme tesisi, yumurta likit ve pastörize tesisi, yem fabrikası ile idari ofisler yer alacak. Bir taraftan tesis yatırımımıza devam ederken diğer taraftan bu süreçte yeni bir yumurta markası oluşturarak ürünlerimizi yeni markamız ile piyasaya sürmeyi planlıyoruz. Türkiye’nin en modern yumurta çiftliği yatımımızın grubumuz ve memleketimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Yumurtada markalaşacak

Tarım-hayvancılık sektöründe yumurta, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, gübre ve zirai ürünler alanında büyüyecekleri bir yol haritası oluşturduklarını sözlerine ekleyen Atila, bunun ilk adımının da yumurta çiftliği olduğunu dile getirdi. Atila; “Hedefimiz, süratle bu projeyi tamamlayarak yumurtada markalaşmak. Üreteceğimiz yumurtanın bir kısmını Adese marketlerimiz ve diğer perakende markaları ile doğrudan müşterilerimize sunarken, geriye kalan kısmını da ihraç etmeyi planlıyoruz. Yapacağımız bu yatırım bizi sektörün en önemli firmalarından birisi haline getireceği gibi karlılık, verimlilik ve yatırımın geri dönüş hızı bağlamında da grubumuza önemli katkılar sağlayacak” dedi.   

 Bülten ve görselleri indirmek için tıklayınız.