MEMLEKETİMİZİN İNSANI İÇİN, İSTİHDAM KAPISIDIR İTTİFAK!

Çalışanlarını değişimin kapısını aralayacak en değerli kıymeti olarak gören İttifak Holding, memleketimizin insanı için istihdam kapısı olmuştur.

BİRLİK VE BERABERLİK KAPISIDIR İTTİFAK!

İttifak Holding 26 yıl önce küçük birikimlerin bir araya gelerek büyük bir sermayeye dönüşmesi düşüncesiyle ortaya çıkmış, binlerce ortağı ve tamamı halka açık sermaye yapısı ile ismine yaraşır bir “İttifak” kapısı olmuştur.

DEĞER ÜRETEN, ZENGİNLİK KAPISIDIR İTTİFAK!

Bir nakkaş titizliğiyle hiç durmadan çalışarak, tüm paydaşlarına daha yüksek sosyal ve iktisadi değer kazandırmayı hedefleyen, zenginlik kapısıdır İttifak.

KÖKLERİNE BAĞLI, YENİLİKLERE AÇIK, DOST KAPISIDIR İTTİFAK!

Geleceğe yeni kapılar açarken, geçmişin değerlerini asla göz ardı etmeyen İttifak Holding, dayanışma ve paylaşımı esas alan bir dostluk kapısıdır.

ALIN TERİ İLE İNŞA EDİLEN, BEREKET KAPISIDIR İTTİFAK!

Alın terinin kıymetini bilen İttifak Holding, 26 yıldır yatırımcıları, pay sahipleri, iş ortakları ve çalışanları için bir bereket kapısı olmuştur.

BASIN BÜLTENLERİ

Yumurta Sektörüne 50 Milyon TL Yatırım 27.12.2015

İttifak Holding, büyüme kararı aldığı beş ana sektörden biri olan tarım-hayvancılık alanındaki markası Selet için 50 Milyon TL yatırım değeri olan Türkiye’nin en modern yumurta çiftliğini kuruyor.

Yumurtada markalaşmayı hedefleyen İttifak, çiftliğin temelini attı.

Ülke sınırlarını aşan faaliyetleri ve başarılı iş sonuçları ile son dönemin dikkat çeken gruplarından biri olan İttifak Holding, büyüme kararlılığında olduğu beş ana sektörden biri olan tarım-hayvancılık alanında yeni bir yatırıma start verdi. Yumurta çiftliğinin temeli, İttifak Holding Yönetim Kurulu Üyeleri ve üst düzey yöneticilerin katılımı ile atıldı.

Yumurta çiftliği tesis yatırımı için geçtiğimiz aylarda dünyanın en büyük ekipman üreticilerinden Facco ve Sanova ile kafes, tasnif ve paketleme ekipmanları için anlaştıklarını ifade eden grubun Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Tahir Atila, temel atma programında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Konya’nın Pamukçu mevkiindeki arazimizde bir süredir yürüttüğümüz hafriyat çalışmalarımızı tamamladık ve bugün itibari ile temelimizi attık. Ekipmanlarımızı getirmek için İtalya’dan yola çıkan tır filosu da arazimize ulaştı. Türkiye’de bir çatı altında en büyük yumurta tavuğu kapasitesine sahip olan yumurtacı tavuk kümeslerini yapıyoruz. Dünyanın en büyük tasnif ve paketleme makinesinin sekizinci müşterisiyiz. Avrupa ve Türkiye’de bu makineye sahip olan ilk firma da biz olacağız. Çelik konstrüksiyon ile inşa edeceğimiz tesisin yapımını ise grup firmalarımızdan Seha Yapı üstlendi. İnşallah önümüzdeki sonbahara kadar inşaatı tamamlayarak tesisimizi faaliyete geçireceğiz. Yeni yumurta çiftliğimiz tamamlandığında; ülkemizin AB normlarına göre bu alandaki en modern tesislerinden biri olacak. 1 milyon adet/tavuk kapasiteli çiftliğimizin içerisinde; yumurta tasnif ve paketleme tesisi, gübre işleme, fermantasyon ve peletleme tesisi, yumurta likit ve pastörize tesisi, yem fabrikası ile idari ofisler yer alacak. Bir taraftan tesis yatırımımıza devam ederken diğer taraftan bu süreçte yeni bir yumurta markası oluşturarak ürünlerimizi yeni markamız ile piyasaya sürmeyi planlıyoruz. Türkiye’nin en modern yumurta çiftliği yatımımızın grubumuz ve memleketimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Yumurtada markalaşacak

Tarım-hayvancılık sektöründe yumurta, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, gübre ve zirai ürünler alanında büyüyecekleri bir yol haritası oluşturduklarını sözlerine ekleyen Atila, bunun ilk adımının da yumurta çiftliği olduğunu dile getirdi. Atila; “Hedefimiz, süratle bu projeyi tamamlayarak yumurtada markalaşmak. Üreteceğimiz yumurtanın bir kısmını Adese marketlerimiz ve diğer perakende markaları ile doğrudan müşterilerimize sunarken, geriye kalan kısmını da ihraç etmeyi planlıyoruz. Yapacağımız bu yatırım bizi sektörün en önemli firmalarından birisi haline getireceği gibi karlılık, verimlilik ve yatırımın geri dönüş hızı bağlamında da grubumuza önemli katkılar sağlayacak” dedi.   

 Bülten ve görselleri indirmek için tıklayınız.