BASIN BÜLTENLERİ

15 Temmuz Çınarları Zermeram'da Büyüyecek 15.07.2017

15 TEMMUZ ÇINARLARI ZERMERAM’DA BÜYÜYECEK           

İttifak Holding’in inşaat sektöründeki markası Seha Yapı’nın Zermeram projesinde 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan 249 vatan evladının anısına çınar fidanı dikimi yapıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde gerçekleştirilen etkinlik, İttifak Holding yönetimi ve Seha Yapı çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Seha Yapı, Konya’nın en büyük su temalı karma konut projesi Zermeram’da, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri çerçevesinde anlamlı bir organizasyon gerçekleştirdi. Zermeram’a; 15 Temmuz 2016’da ülkemizin birliğine kasteden hain darbe girişimine karşı duran, milletimizin ayrılmaz bütünlüğü için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimiz için çınar fidanı dikildi.

Törene; İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Tahir Atila, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Korkmaz, Seha Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık, İttifak Holding ve grup şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile birlikte Seha Yapı çalışanları katıldı.

+1 fidan milli beraberliğimizi temsil ediyor…

Törene ev sahipliği yapan Seha Yapı Genel Müdürü İskender Uslu şunları söyledi; “Zermeram’ın temelini 15 Temmuz 2016 Cuma günü Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’ın teşrifleriyle atmıştık. Bizler bu büyük projeyle Konya’mızı ve ülkemizi yarınlara taşımak için söz verirken, aynı günün akşamı Türkiye’nin huzuruna, gelişmesine, birliğine ve dirliğine kastedenler tarafından haince bir darbe girişiminde bulunuldu.

O gece genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle hepimiz vatan aşkıyla döküldük sokaklara, her birimiz mücadele ettik, birliğimizi ve dirliğimizi koruduk. Bu mücadelede 249 koca yürekli insanımızı şehadete uğurladık. Bugün Türkiye daha da büyüyorsa, dünyada dosta düşmana nam salmışsa milletimizin şanlı direnişi sayesindedir, unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

Uslu sözlerine şöyle devam etti; bizler için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden 15 Temmuz şehitleri adına 250 çınar fidanını Zermeram projemizde büyüteceğiz. Şehit sayımız 249 ancak bir tane de milli birliğimizi temsil etmesi için dikiyoruz. Zermeram’ın en güzel yerinde yeşerteceğimiz bu fidanların her birine şehitlerimizin isimlerini verdik ve kendi evladımız gibi bakacağız.

15 Temmuz’da Zermeram’ın temelini atmıştık

İttifak olarak her zaman olduğu gibi ülkemizin geleceğine dair umutlarımızı yeşertmekte olduğumuz bir günün akşamında hain darbe girişimi gerçekleşti. Bugün, 15 Temmuz’da şehadet şerbeti içen vatan evlatlarımızın adını Zermeram projemizde yaşatmak için çınar fidanlarını toprakla buluşturuyoruz. Zermeram’ın temelini attığımız gün meydana gelen bu hain kalkışmayı bir kez daha lanetliyorum. Vatanı için adeta canından geçen milletimize şükranlarımızı sunuyorum. Bu vesile ile iradesini tahakküm altına almak isteyenlerin karşısında bir kale gibi durarak geçit vermeyen, şehitlik mertebesine erişen tüm evlatlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize de hayırlı bir ömür diliyorum” dedi.